Våre politikere


Stortingskandidater

  • Jonas Gahr Støre

    jgs@stortinget.no

    Leder av Arbeiderpartiet. Medlem av Utenriks- og forsvarskomiteen

  • Marianne Marthinsen

    Finanspolitisk talsperson for Arbeiderpartiet. Første nestleder i Finanskomiteen

  • Jan Bøhler

    jan.bohler@stortinget.no

    Storbypolitisk talsperson for Arbeiderpartiet. Medlem av Kommunal- og forvaltningskomiteen

  • Siri Gåsemyr Staalesen

    sgs@arbeiderpartiet.no

    Partisekretær for Oslo Arbeiderparti, bor på Nordstrand. Vår 4.kandidat til Stortinget.

  • Espen Barth Eide

  • Zaineb Al-Samarai

    Bor på Grünerløkka, er fra Holmlia. Er 6.kandidat til Stortinget

  • Didrik Beck

    didrik.beck@oslobystyre.no

    Medlem av Kultur- og utdanningskomiteen

  • Inger Helene Vaaten

    ihv@hkinorge.no

    Inger Helene er gift med Marit, bor i Groruddalen og er leder av fagligpolitisk utvalg i Oslo Ap. Hun jobber til daglig i LO-forbundet HK i Norge og er opptatt av et trygt, organisert og seriøst arbeidsliv. Et arbeidsliv der faste hele stillinger er hovedregelen. Der medbestemmelsesrett og bedriftsdemokrati er grunnleggende prinsipper. Prinsipper som ikke må vike for utvidet styringsrett eller ulike måter å organisere bedriften på. Hun er særlig opptatt av likestilling og likeverd og vil et likestilt og mangfoldig arbeids- og samfunnsliv.

  • Leder i Oslo Arbeidersamfunn

  • Jon Reidar Øyan

    jon-reidar.oyan@arbeiderpartiet.no

    Stortingskandidat og leder i Homonettverket

  • Marthe Scharning Lund

  • Victoria Marie Evensen

    victoria.evensen@oslobystyre.no

    Leder av byutviklingskomiteen

  • Jonas Bals

  • Agnes Nærland Viljugrein

  • Julie Lødrup

    julie.lodrup@oslobystyre.no

    Medlem av Finanskomiteen

  • Vegard Grøslie Wennesland

    vegard.g.wennesland@gmail.com 909 28 963

    Leder av St. Hanshaugen Arbeiderparti 2. vararepresentant til Stortinget for Oslo Arbeiderparti Stortingskandidat for Oslo Arbeiderparti 2017-2021 Medlem av bydelsutvalget på St. Hanshaugen og leder for Helse- og sosialkomiteen. Jobber som rådgiver i Fellesforbundet Har master i Midtøstenkunnskap og er hjemmebrygger

  • Gro Balas

  • Fawzi Abdirashid Warsame

  • Katinka Riksfjord Sporsem

    ksporsem@gmail.com

    Leder av Sinsen og Carl Berner Ap-lag

  • Usman Ahmad Mushtaq

  • Mari Morken

    mari.morken@oslobystyre.no

    Medlem av Helse- og sosialkomiteen

  • Nasir Ahmed

    nasir.ahmed@oslobystyre.no

    Medlem av Helse- og sosialkomiteen

  • Laila Nikolaisen

  • Raymond Johansen

Byrådsleder

  • Raymond Johansen

Representanter

Stortingsrepresentanter

  • Hadia Tajik

    hadia.tajik@stortinget.no
  • Jonas Gahr Støre

    jgs@stortinget.no

    Leder av Arbeiderpartiet. Medlem av Utenriks- og forsvarskomiteen

  • Marianne Marthinsen

    Finanspolitisk talsperson for Arbeiderpartiet. Første nestleder i Finanskomiteen

  • Jan Bøhler

    jan.bohler@stortinget.no

    Storbypolitisk talsperson for Arbeiderpartiet. Medlem av Kommunal- og forvaltningskomiteen

  • Marit Nybakk

    marit.nybakk@stortinget.no

    Medlem av Utenriks- og forsvarskomiteen. Stortingets første visepresident.

  • Truls Aronsen Wickholm

    truls.wickholm@stortinget.no 970 87 284

    Bjørnemyr – Nesodden skal være et flott sted å vokse opp for mine og andres barn. Det er det viktigste!