Nominasjonskomiteens innstilling til Stortingsvalgliste

Nominasjonskomiteen har oversendt følgende innstilling til representantskapet i Oslo Arbeiderparti:

1

Jonas G. Støre

f. 1960

Internasjonalt forum

Vestre Aker

2

Marianne Marthinsen

f. 1980

Vestre Aker Ap-lag

Vestre Aker

3

Jan Bøhler

f. 1952

Ellingsrud Ap-lag

Alna

4

Siri G. Staalesen

f. 1973

Nordstrand Ap-lag

Nordstrand

5

Espen Barth Eide

f. 1964

Internasjonalt forum

Vestre Aker

6

Zaineb Al-Samarai

f. 1987

Holmlia Ap-lag

Grünerløkka

7

Didrik Beck

f. 1991

Oslo Arbeidersamfunn

Sagene

8

Inger Helene Vaaten

f. 1975

Fagbevegelsens Ap-lag

Grorud

9

Dissens





Fredrik Mellem

f. 1969

Oslo Arbeidersamfunn

Sagene



Komiteens flertall, 7 medlemmer: Signe Horn, Øyvind Slåke, Torbjørn Giæver Eriksen, Agnes N. Viljugrein, Rune Tokle, Khamshajiny Gunaratnam, Dag Bayegan-Harlem




Jonas Bals

f. 1977

Ensjø Kampen Vålerenga Ap-lag

Gamle Oslo



Komiteens mindretall, 2. medlemmer: Gro Tvedt Andersen, Norvald Mo




10

Jon Reidar Øyan

f. 1981

Homonettverket

Gamle Oslo

11

Marthe Scharning Lund

f. 1976

Sagene og Torshov Ap-lag

Sagene

12

Victoria Marie Evensen

f. 1980

Grünerløkka Ap-lag

Grünerløkka

13

Dissens





Jonas Bals

f. 1977

Ensjø Kampen Vålerenga Ap-lag

Gamle Oslo



Komiteens flertall, 7 medlemmer: Signe Horn, Øyvind Slåke, Torbjørn Giæver Eriksen, Agnes Viljugrein, Rune Tokle, Khamshajiny Gunaratnam, Dag Beyegan-Harlem




Fredrik Mellem

f. 1969

Oslo Arbeidersamfunn

Sagene



Komiteens mindretall, 2 medlemmer: Gro Tvedt Andersen,

Norvald Mo




14

Agnes N. Viljugrein

f. 1997

Grønland Tøyen Gamlebyen Ap-lag

Gamle Oslo


15

Eskil Pedersen

f. 1984

Den socialdemokratiske forening

Grünerløkka


16

Julie Lødrup

f. 1983

St. Hanshaugen/Ullevål Ap-lag

St. Hanshaugen


17

Vegard Wennesland

f. 1983

St. Hanshaugen/Ullevål Ap-lag

St. Hanshaugen


18

Gro Balas

f. 1950

Vestre Aker Ap-lag

Vestre Aker


19

Fawzi Warsame

f. 1998

Sagene AUF

Sagene


20

Katinka R. Sporsem

f. 1974

Sinsen og Carl Berner Ap-lag

Grünerløkka


21

Usman Mushtaq

f. 1989

Oslo Arbeidersamfunn

Stovner


22

Mari Morken

f. 1994

Hellerud Ap-lag

Alna


23

Nasir Ahmed

f. 1983

Bøler Ap-lag

Østensjø


24

Laila Nikolaysen

f. 1942

Høybråten Arbeidersamfunn

Stovner


25

Raymond Johansen

f. 1961

Lindeberg Ap-lag

Alna


Endelig liste vedtas på nominasjonsmøtet i Oslo Arbeiderparti 22. november.

Høringssvarene som kom inn til komiteens forslag er tilgjengelig i vedlegget. Komiteen vil takke for alle innspill og høringssvar som er kommet inn i løpet av prosessen.

Spørsmål kan rettes til nominasjonskomiteens leder Signe Horn på telefon 926 03 520.