Nominasjonskomiteens forslag til stortingsvalgliste

Enstemmig forslag sendt ut til høring i partiorganisasjonen

original_1478638434_562569

Nominasjonskomiteen i Oslo Arbeiderparti har nå sendt ut sitt forslag til stortingsvalgsliste for valget i 2017. Leder Signe Horn mener komiteen har kommet frem til en sterk liste:

- Komiteen har lagt vekt på at listen skal være en kombinasjon av kandidater med erfaring og nye talenter. Vi mener forslaget som nå foreligger har de egenskapene som er nødvendig for å vinne valget.

Horn mener det store engasjementet vitner om en sterk partiorganisjon.

- Nominasjonskomiteen har tatt hensyn til innspill som har kommet fra partiorganisasjonen, og har hatt mange gode kandidater å velge mellom. Komiteen vil gjerne takke for alle forslag som kom inn i første innspillsrunde.

Horn påpeker at forslaget som nå sendes ut til høring er enstemmig

- Vi tror og håper at forslaget vil få bred tilslutning


Komiteens enstemmige forslag er som følger:

1 Jonas G. Støre f. 1960 Internasjonalt forum Vestre Aker

2 Marianne Marthinsen f. 1980 Vestre Aker Ap-lag Vestre Aker

3 Jan Bøhler f. 1952 Ellingsrud Ap-lag Alna

4 Siri G. Staalesen f. 1973 Nordstrand Ap-lag Nordstrand

5 Espen Barth Eide f. 1964 Internasjonalt forum Vestre Aker

6 Zaineb Al-Samarai f. 1987 Holmlia Ap-lag Grünerløkka

7 Didrik Beck f. 1991 Oslo Arbeidersamfunn Sagene

8 Inger Helene Vaaten f. 1975 Fagbevegelsens Ap-lag Grorud

9 Fredrik Mellem f. 1969 Oslo Arbeidersamfunn Sagene

10 Jon Reidar Øyan f. 1981 Homonettverket Gamle Oslo

11 Marthe Scharning Lund f. 1976 Sagene og Torshov Ap-lag Sagene

12 Victoria Marie Evensen f. 1980 Grünerløkka Ap-lag Grünerløkka

13 Eskil Pedersen f. 1984 Den socialdemokratiske forening Grünerløkka

14 Agnes N. Viljugrein f. 1997 Grønland Tøyen Gamlebyen Ap-lag Gamle Oslo

15 Vegard Wennesland f. 1983 St. Hanshaugen/Ullevål Ap-lag St. Hanshaugen

16 Julie Lødrup f. 1983 St. Hanshaugen/Ullevål Ap-lag St. Hanshaugen

17 Usman Mushtaq f. 1989 Oslo Arbeidersamfunn Stovner

18 Gro Balas f. 1950 Vestre Aker Ap-lag Vestre Aker

19 Fawzi Warsame f. 1998 Sagene AUF Sagene

20 Katinka R. Sporsem f. 1974 Sinsen og Carl Berner Ap-lag Grünerløkka

21 Nasir Ahmed f. 1983 Bøler Ap-lag Østensjø

22 Mari Morken f. 1994 Hellerud Ap-lag Alna

23 Ove Brandt f. 1954 Veitvet Linderud Økern Ap-lag Grünerløkka

24 Laila Nikolaysen f. 1942 Høybråten Arbeidersamfunn Stovner

25 Raymond Johansen f. 1961 Lindeberg Ap-lag Alna


Videre prosess

• 14. november - Frist for høringssvar

• 18. november - Komiteens endelige innstilling sendes ut

• 22. november - Nominasjonsmøte

Spørsmål kan rettes til nominasjonskomiteens leder Signe Horn på telefon 926 03 520.