1.mai med Oslo Ap

Vi feirer 1. mai med små og store arrangement over hele byen. Marker arbeidernes egen dag med oss!

Youngstorget

Fra feiringen i 2017

Youngstorget 2017

  • Arrangementet på Youngstorget begynner 11:30
  • Raymond Johansen taler ca 12:20
  • Toget begynner å gå 12:45

Gå med Oslo Ap i toget! Se etter vår fane. Vi går alltid like bak Oppsal Janitsjar.

Våre paroler:

  • Sammen mot seksuell trakassering
  • Oslomodellen = et anstendig arbeidsliv
  • Oljefritt Lofoten
  • Gi oktoberbarna en ny sjanse
Byrådsleder Raymond Johansen

Raymond Johansen taler under hovedarrangementet på Youngstorget (Foto: Oslo kommune/Sturlason)

Etter toget-treff

2. etg, Internasjonalen, Youngstorget kl 14.30 Åpent for medlemmer i AUF i Oslo og Oslo Arbeiderparti

Velkommen ved Inger Helene Vaaten

Appeller ved byråd Robert Steen og Birigit Skarstein

Stand-up og enkel servering

Arr: Oslo Arbeiderparti

Frokoster og andre arrangement rundt om i byen

Allsangkveld 30. april

Kl. 18.00 Grorud Samfunnshus Gårdsveien 6

Grorud Veterankorps spiller fra Kl. 17.30

Allsang med Grorud Arbeiderkor og gjestekor.

Billettpris: 100 kr

Appell: Øyvind Slåke

Arr: Grorud Arbeiderkor og Grorud Arbeiderpartilag

Frogner

Kl.09.30 Fagerborg menighetshus, Rosenborg gaten 3.

1. mai frokost.

Appell: Øyvind Slåke

Ungdomsappell: Johanne Akerø

Musikk/piano: Anders Moe

Arr: Vestre Arbeidersamfunn

Vestre Gravlund

Kl. 08:45

Einar og Werna Gerhardsens gravsted: Appell: Pål Nordby Helle

Arr. Oslo Arbeidersamfunn

Trygve og Randi Brattelis gravsted: Appell: Ole Jacob Kjendlie

Arr: Oslo Arbeidersamfunn

Halvard Langes gravsted: Appell: Paul Buvarp

Arr: Bygdøy/Frogner Arbeiderpartilag

Knut Frydenlunds gravsted: Appell: Johanne Akerø

Arr: Bygdøy/Frogner Arbeiderpartilag

Vår frelsers gravlund

Kl. 09.00

Oscar Torps gravsted: Appell: Simon Frigessi Di Rattalma Martin Tranmæl gravsted: Appell: Stian Michalsen 

Marcus Thrane gravsted: Appell: Sofie Coucheron Støre

Bjerke

Kl. 09.00 Minnebautaen over Viggo Hansteen og Rolf Wickstrøm

Kl. 09.30 1. mai-frokost Årvoll Gård

Appell: Zaineb Al-Samarai

Arr: Bjerke Arbeiderparti

Bøler

Kl. 08.30 1. mai-frokost Bøler kirke

Appell: Robert Steen

Ungdomsappell: Oskar Borgen

Arr: Bøler Arbeiderpartilag

Ekebergsletta

Kl. 08.15 ved Hofmobautaen - Blomsterseremoni

Appell: Rune Tokle

Arr: Simensbråten Ekeberg Arbeidersamfunn

Ellingsrud

Kl. 07.30 Tog Ellingsrudhjemmet- Kirkebakken

Kl. 08.00 Flaggheising v/kirken

Kl. 08.15 Appell: Jan Bøhler

Kl. 08.30 1. mai-frokost

Kl. 10.30 Samarbeidsgudstjeneste Ellingsrud kirke

Arr: Ellingsrud Arbeiderpartilag og Ellingsrud menighet

Furuset

Kl. 09.00 Trygve Lie-statuen

Appell: Sarah Jaber

Kl. 09.30 1. mai-frokost i Fuibak, biblioteket på Furuset senter, Trygve Lies plass 1

Appell: Tone Tellevik Dahl

Arr: Furuset Arbeiderpartilag

Gamle Oslo

Kl. 09.00 Forandringshuset Grønland, Grønlandsleiret 41

1. mai-frokost

Appeller: Torunn Kanutte Husvik og Gro Bratteli Jamholt Ungdomsappell: Jon Aga

Sang og lodd

Arr: Gamle Oslo Arbeiderparti

Grefsen

Kl. 09:45 Minnestøtten ved Disen trikkeholdeplass Musikk ved ”Garderobefosilene”

Appell: Bente M. Larsen og Frode Kyvåg

1. mai-frokost i Grefsen og Disen velhus, Kjelsåsveien 18

Husk kontanter til lotteri og bevertning.

Arr: Grefsen Arbeiderpartilag

Grorud

Kl. 08.30 Grorud Kirkegård

Blomsternedleggelse på Trygve Lies grav

Appell: Tone Tellevik Dahl

Blomsternedleggelse på Thomas Margido Antonsens grav 

Appell: Grorud AUF

Sang ved Groruddalen Arbeiderkor, musikk ved  Grorud Ungdomskorps og Romsås Janitsjar

Påfølgende 1. mai-frokost i Grorud menighetssenter 

10.00 Åpen gudstjeneste i Grorud kirke

Arr: Grorud Arbeiderparti

Grünerløkka

Kl. 10.00: 1. mai-frokost på Mangiamo, Thorvald Meyers gt. 43a

Appell: Frode Jacobsen

Ungdomsappell: Muna Guleid

Arr: Grünerløkka Arbeiderpartilag og Sinsen og Carl Berner Arbeiderpartilag

Hellerud

Kl. 09.00-11.00

1. mai-frokost på Haugerud Seniorsenter v/ Haugerud T-bane

Appell: Tor Henrik Andersen

Ungdomsappell: Robert Bjørn Væring

Vigdis Fossum Olsen og Erlend Rasmussen synger og spiller

Arrangementet er gratis. Det vil bli loddsalg

Arr: Hellerud Arbeiderpartilag

Høybråten

Kl. 11.00-12.15 Høybråten kirke

Appell: Raymond Johansen

Arr: Høybråten Arbeidersamfunn og Høybråten kirke

Kl. 17.00 Folkvang

Utdeling av Isabel Victoria Green Sogns Inspirasjonspris

Høybråten skolekorps spiller

Appeller: Khamshajiny Gunaratnam, Norvald Mo, Awais Aslam, Kjell Kristian Eriksen

Internasjonal appell: Georgios Agontopoulos

Underholdning

Arr: Høybråten Arbeidersamfunn

Kjelsås

Kl. 08.40 Flaggborg fra Trikkehallen til Folkets Hus

Kl. 09.15 Flaggheising Kjelsås Folkets Hus

1. mai-frokost

09.30 Appell: Victoria Marie Evensen

Arr: Kjelsås Arbeiderpartilag

Korsvoll og Tåsen

Kl. 10.00. 1. mai-frokost på Ungdomshuset, Peder Ankers vei 2 Appell: Rina Mariann Hansen

Arr: Tåsen Arbeiderpartilag og Korsvoll Arbeiderpartilag og Kvinnegruppe

Lambertseter

Kl. 09.00 Lambertseter Gård. Flaggheising

Musikk ved Sofienberg Musikkorps Påfølgende 1. mai frokost

Appell: Siri Gåsemyr Staalesen

Arr: Lambertseter Arbeidersamfunn, Nordstrand Arbeiderpartilag, Bekkelaget Arbeiderpartilag, Simensbråten Ekeberg Arbeidersamfunn 

Lilleaker

Oppmøte 08.45. Lilleaker folkets hus, Ørakerveien 30.

Lilleaker Janitsjarkorps spiller

Kl. 09.00 Flaggheising

Appell: Marianne Marthinsen

Ungdomsappell: Sigrid Moland

1. mai frokost

Arr: Lilleaker Samvirkende Arbeiderforeninger og Lilleaker Arbeiderpartilag

Lille Tøyen

Kl. 10.00 Bautaen over Kåre Rødde og Ansgar Sørlie

Appell: Agnes Viljugrein Arr: Hasle Kretslag av DNA

 Lindeberg

Kl. 09.00 Lindeberg T-banesenter Appell: Rune Gerhardsen

Tut & Blæs spiller

09.30 1. mai-frokost, Jerikoveien 27

Sebastian M. Johansen ønsker velkommen

Arr: Lindeberg Arbeiderpartilag

 Manglerud

Kl. 09.00 Manglerud Gård Flaggheising og frokost

Appell: Bjørn Tore Godal

Ungdomsappell: Vegard Jacobsen

Østre Aker musikkorps spiller

Arr: Høyenhall og Manglerud Arbeiderpartilag

Oppsal

Kl. 09.00 Oppsal skole Appell: Abdullah Alsabeehg

Oppsal Janitsjar spiller. Frokost på Oppsal samfunnshus

Arr: Oppsal Arbeiderpartilag og Østensjø Arbeiderlag

Oslo Arbeidersamfunn

Kl 10.30 Brunsj / Før-toget-treff i Samfunnshuset (4. etasje), Arbeidersamfunnets plass 1.

Velkommen v/ Fredrik Mellem

Appell v/ Frode Jacobsen

Appell v/ Thuva Livsdatter Øverås

Arr: Oslo Arbeidersamfunn

Sagene-Torshov

Kl. 08.45 Tog med Torshov Janitsjar fra Soria Moria, Vogtsgt. 64 til bystene av Fernanda Nissen og Jolly Kramer-Johansen 

Appell: Marit Nybakk og Andreas Halse

Kl. 09.45 1.mai-frokost i Sagene Frivillighetssentral

19.00: Arbeidersanger i orgelbrus i Sagene kirke med Jonas Gahr Støre

Arr: Sagene og Torshov Arbeidersamfunn

Spikersuppa

Kl. 10.00 Henrik Wergeland- statuen.

Appeller: Khamshajiny Gunaratnam og Marit Nybakk

Oppsal Janitsjar spiller Kransenedleggelse

Deretter avmarsj til 1.mai-frokost Arr: Internasjonalt Forum

St. Hanshaugen

Kl. 9.30 Frokost på Gamle Aker Kirkesenter, Akersbakken 30.

Innledning om Kina ved Øystein Tunsjø, Institutt for forsvarsstudier

Arr: St. Hanshaugen Arbeiderparti

Søndre Nordstrand

Kl. 08.00 Prinsdal Velhus, Nedre Prinsdal vei

Flaggheising og kulturelt innslag Kl. 08.30 1. mai-frokost

Appeller: Farukh Qureshi og Audun Lysbakken

Arr: Søndre Nordstrand Arbeiderparti og Søndre Nordstrand SV

Vippa

09:45 Kaffe på Vippa, Akershusstranda 12

Appell: Kjetil Lund

Felles avmarsj til Stortinget for frokost med Internasjonalt forum

Arr: Næringspolitisk forum