Kvinnehelse i fokus

Arrangement

8. jan, kl. 18:00 – 20:00, Oppsal Samfunnshus

Kom på møte på Østensjø!

KVINNENETTVERKET  I ØSTENSJØ ARBEIDERPARTI INVITERER ALLE TIL MØTE OM KVINNEHELSE

 Torsdag 8. januar 2026 kl. 18:00 i OPPSAL SAMFUNNSHUS

 Kom og hør statssekretær Ellen Rønning-Arnesen, Toril Hagen fra fylkesstyret i Sanitetsforeningen og Cathrine Sundt Okkenhaugen, grunnlegger og daglig leder av Sister Solidarity.

–   Når oppstod bevisstheten om at kvinnekroppen ikke bare er som en mannskropp med «diffuse» plager?

–   Hvordan jobber Sanitetsforeningen med kvinnehelse?

–   Hvordan jobber politikerne med kvinnehelse?

Arbeiderpartiet har hatt et stort engasjement, men hvordan blir kunnskap og intensjoner ivaretatt i den realpolitiske hverdagen?

–   Hva skjer med den kunnskapen som ble formidlet gjennom NOU’en «Den store forskjellen» fra 2023?

–   Hvordan står det til med grunnleggende, praktiske løsninger for å sikre kvinners samfunnsdeltagelse og utvikling i andre deler av verden?

–   Hva gjør vi mens vi «venter på» mer forskning, ny praksis og mer solidaritet?

VELKOMMEN TIL ALLE!

Vi ser fram til fine innlegg og gode diskusjoner!

Transport: Til Oppsal Samfunnshus kommer du med T-banelinje 3 Skullerud. Samfunnshuset ser du fra T-banestasjonen – i siktlinja gjennom Oppsalsenteret. Du kan også ta bussene 85 og 78 A og B.