En verdensorden i endring – hva nå Norge?

Arrangement

10. mar, kl. 18:00 – 20:00, Professor Dahls gate 25c

En verdensordning i endring - Hva nå Norge?

Gjennom sin solide politiske og unike europafaglige erfaring har Elisabeth Walaas spilt en viktig rolle i oppfølgingen av en aktiv europapolitikk for Arbeiderpartiet, norsk forvaltning og utenrikstjeneste.

Hun vil dele sine tanker om en endret verdensorden bredt og med et særlig blikk på Norges forhold til Europa.Hun har hatt ledende stillinger i Utenriksdepartementet og utenrikstjenesten, blant annet som ekspedisjonssjef for Europaavdelingen, ved EU-delegasjonen i Brussel og som ambassadør i flere europeiske land, blant annet i Berlin. Hun har også vært ambassadør til Europarådet i Strasbourg.

Hun er nå seniorrådgiver i Utenriksdepartementets Europaavdeling.

Møtet er et av flere i Frognerlagets møteserie om Norges forhold til Europa. Vi planlegger flere møter. Kom gjerne med ideer til møtetemaer.

Praktisk informasjon

Tidspunkt: Tirsdag 10. mars kl. 18–20 Sted: Professor Dahls gate 25c Påmelding: [email protected] Enkel bevertning.

Kart over Europa (EU)